LHL08TB8R2LS
Taiyo Yuden
型号:
LHL08TB8R2LS
描述:
FIXED IND 8.2UH 2.5A 34 MOHM TH
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 40 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
DC Resistance (DCR) 34mOhm Max
Series LH, L Type
Inductance 8.2 µH
Type -
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 19MHz