LHLC06NB680K
Taiyo Yuden
型号:
LHLC06NB680K
品牌:
Taiyo Yuden
描述:
FIXED IND 68UH 530MA 700 MOHM TH
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 25 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 530 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" Dia (7.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 700mOhm Max
Series LH, LC Type
Inductance 68 µH
Type -
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 8.2MHz