LHLP12NB471K
Taiyo Yuden
型号:
LHLP12NB471K
品牌:
Taiyo Yuden
描述:
FIXED IND 470UH 740MA 690MOHM TH
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 740 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
DC Resistance (DCR) 690mOhm Max
Series LH, LP Type
Inductance 470 µH