LHP300F-48-TY
Cosel USA, Inc.
型号:
LHP300F-48-TY
描述:
AC/DC CONVERTER 48V 300W
Product Status Active
Efficiency 94%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus, DEMKO, TUV, UKCA
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.30" L x 2.95" W x 1.07" H (160.0mm x 74.9mm x 27.2mm)
Number of Outputs 1
Series LHP
Current - Output 1 6.3 A
Power (Watts) 302W