LK5660-9ERB1
Bel Power Solutions
型号:
LK5660-9ERB1
描述:
AC/DC CONVERTER 2X24V 144W
Product Status Active
Efficiency 83%
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, Baseplate, DC Input Capable, Remote On/Off, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 71°C
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 24V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency cCSAus, CE, cULus, NEMKO
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.60" L x 4.40" W x 3.20" H (168.0mm x 111.0mm x 80.0mm)
Number of Outputs 2
Current - Output 2 3 A
Series Melcher K (150W)
Current - Output 1 3 A
Power (Watts) 144W