LKG1C103MESBAK
Nichicon
型号:
LKG1C103MESBAK
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 10000UF 20% 16V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.1 A @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series LKG
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Nichicon
Capacitance 10000 µF