IXYS
型号:
LKK47-06C5
品牌:
封装:
ISOPLUS264™
批次:
-
描述:
MOSFET 2N-CH 600V 47A ISOPLUS264
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| FET Feature | Super Junction |
| Configuration | 2 N-Channel (Dual) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 6800pF @ 100V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 190nC @ 10V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 45mOhm @ 44A, 10V |
| Product Status | Active |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3.9V @ 3mA |
| Supplier Device Package | ISOPLUS264™ |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 600V |
| Series | CoolMOS™ |
| Package / Case | TO-264-3, TO-264AA |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Power - Max | - |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 47A |
| Mfr | IXYS |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LKK47 |