LKS1K222MESY
Nichicon
型号:
LKS1K222MESY
描述:
CAP ALUM 2200UF 20% 80V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 80 V
Size / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.45 A @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Nichicon
Capacitance 2200 µF