首页 / 陶瓷电容器 / LLL216R71A224MA01L
minImg
LLL216R71A224MA01L
Murata Electronics
型号:
LLL216R71A224MA01L
描述:
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0508
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series LLL
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Package / Case 0508 (1220 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.22 µF