首页 / 陶瓷电容器 / LLL317R70J225MA01K
minImg
LLL317R70J225MA01K
Murata Electronics
型号:
LLL317R70J225MA01K
描述:
CAP CER 2.2UF 6.3V X7R 0612
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series LLL
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)
Package / Case 0612 (1632 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 2.2 µF