LM2577T-15/LB03
Texas Instruments
型号:
LM2577T-15/LB03
封装:
TO-220-5
描述:
IC REG MULT CONFG 15V 3A TO220-5
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier No
Output Type Fixed
Voltage - Input (Max) 40V
Current - Output 3A (Switch)
Output Configuration Positive
Topology Boost, Flyback, Forward Converter
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220-5
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 3.5V
Series SIMPLE SWITCHER®
Function Step-Up, Step-Up/Step-Down
Package / Case TO-220-5 Formed Leads
Frequency - Switching 52kHz
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 15V