LM2747-19AEVAL
Texas Instruments
型号:
LM2747-19AEVAL
描述:
BOARD EVALUATION LM2747-19A
用户指南
Main Purpose DC/DC, Step Down
Current - Output 19A
Product Status Obsolete
Series -
Regulator Topology Buck
Frequency - Switching 300kHz
Supplied Contents Board(s)
Board Type Fully Populated
Voltage - Output 1.2V ~ 3.3V
Outputs and Type 1, Non-Isolated
Mfr Texas Instruments
Utilized IC / Part LM2747
Package Box
Voltage - Input 8V ~ 14V