LM2852YMXAX-3.0
Texas Instruments
型号:
LM2852YMXAX-3.0
封装:
14-HTSSOP
描述:
IC REG BUCK 3V 2A 14HTSSOP
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier Yes
Output Type Fixed
Voltage - Input (Max) 5.5V
Current - Output 2A
Output Configuration Positive
Topology Buck
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 14-HTSSOP
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.85V
Series SIMPLE SWITCHER®
Function Step-Down
Package / Case 14-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Frequency - Switching 500kHz
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 3V