LM3354-4.1EVAL
Texas Instruments
型号:
LM3354-4.1EVAL
描述:
BOARD EVALUATION LM3354-4.1
用户指南
Main Purpose DC/DC, Step Up or Down
Current - Output 90mA
Product Status Obsolete
Series -
Regulator Topology Buck-Boost
Frequency - Switching 1MHz
Supplied Contents Board(s)
Board Type Fully Populated
Voltage - Output 4.1V
Outputs and Type 1, Non-Isolated
Mfr Texas Instruments
Utilized IC / Part LM3354
Package Box
Voltage - Input 2.5V ~ 5.5V