首页 / LED 驱动器 / LM3503SQ-25/NOPB
minImg
LM3503SQ-25/NOPB
Texas Instruments
型号:
LM3503SQ-25/NOPB
封装:
16-WQFN (4x4)
描述:
IC LED DRIVER RGLTR DIM 16WQFN
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Applications Backlight
Voltage - Supply (Min) 2.5V
Topology Step-Up (Boost)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Internal Switch(s) Yes
Supplier Device Package 16-WQFN (4x4)
Number of Outputs 2
Series -
Type DC DC Regulator
Package / Case 16-WFQFN Exposed Pad
Voltage - Supply (Max) 5.5V
Voltage - Output 25V
Mfr Texas Instruments
Frequency 1MHz
Dimming Analog, PWM
Package Tape & Reel (TR)
Current - Output / Channel 600mA (Switch)