首页 / 微控制器 / LM3S1J16-IQR50-C5T
minImg
LM3S1J16-IQR50-C5T
Texas Instruments
型号:
LM3S1J16-IQR50-C5T
封装:
64-LQFP (10x10)
描述:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP
用户指南
Core Processor ARM® Cortex®-M3
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 50MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 20K x 8
Number of I/O 33
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 64-LQFP (10x10)
EEPROM Size -
Series Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 1000
Package / Case 64-LQFP
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr Texas Instruments
Connectivity I²C, IrDA, LINbus, Microwire, SPI, SSI, UART/USART
Program Memory Size 128KB (128K x 8)
Package Tape & Reel (TR)
Data Converters A/D 8x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.08V ~ 3.6V