首页 / 微控制器 / LM3S5651-IQC80-C5
minImg
LM3S5651-IQC80-C5
Texas Instruments
型号:
LM3S5651-IQC80-C5
封装:
100-LQFP (14x14)
描述:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP
用户指南
Core Processor ARM® Cortex®-M3
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 80MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 32K x 8
Number of I/O 67
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 100-LQFP (14x14)
EEPROM Size -
Series Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 5000
Package / Case 100-LQFP
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr Texas Instruments
Connectivity CANbus, I²C, IrDA, LINbus, Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART, USB OTG
Program Memory Size 128KB (128K x 8)
Package Tray
Data Converters A/D 16x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.08V ~ 1.32V