首页 / 微控制器 / LM3S5791-IQC80-C3T
minImg
LM3S5791-IQC80-C3T
Texas Instruments
型号:
LM3S5791-IQC80-C3T
描述:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 80MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 64K x 8
Number of I/O 72
Mfr Texas Instruments
Connectivity CANbus, EBI/EMI, I²C, IrDA, LINbus, Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART, USB OTG
Program Memory Size 128KB (128K x 8)
Package Tape & Reel (TR)
Data Converters A/D 16x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.08V ~ 1.32V