首页 / 微控制器 / LM3S5B91-IQC80-C3
minImg
LM3S5B91-IQC80-C3
Texas Instruments
型号:
LM3S5B91-IQC80-C3
描述:
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 80MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 96K x 8
Number of I/O 72
Mfr Texas Instruments
Connectivity CANbus, EBI/EMI, I²C, IrDA, LINbus, Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART, USB OTG
Program Memory Size 256KB (256K x 8)
Package Tray
Data Converters A/D 16x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.08V ~ 1.32V