首页 / 微控制器 / LM3S6G65-IQC80-A1T
minImg
LM3S6G65-IQC80-A1T
Texas Instruments
型号:
LM3S6G65-IQC80-A1T
封装:
100-LQFP (14x14)
描述:
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP
用户指南
Core Processor ARM® Cortex®-M3
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 80MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 64K x 8
Number of I/O 46
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 100-LQFP (14x14)
EEPROM Size -
Series Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 6000
Package / Case 100-LQFP
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr Texas Instruments
Connectivity Ethernet, I²C, IrDA, Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART
Program Memory Size 512KB (512K x 8)
Package Tape & Reel (TR)
Data Converters A/D 16x12b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 3.6V