首页 / 微控制器 / LM3S9997-IQC80-C5T
minImg
LM3S9997-IQC80-C5T
Texas Instruments
型号:
LM3S9997-IQC80-C5T
封装:
100-LQFP (14x14)
描述:
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 80MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 64K x 8
Number of I/O 60
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 100-LQFP (14x14)
EEPROM Size -
Series Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 9000
Package / Case 100-LQFP
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr Texas Instruments
Connectivity CANbus, Ethernet, I²C, IrDA, LINbus, Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART, USB OTG
Program Memory Size 256KB (256K x 8)
Package Tape & Reel (TR)
Data Converters A/D 16x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.235V ~ 1.365V