首页 / 微控制器 / LM3S9D90-IBZ80-A1T
minImg
LM3S9D90-IBZ80-A1T
Texas Instruments
型号:
LM3S9D90-IBZ80-A1T
封装:
108-BGA (10x10)
描述:
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 108BGA
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 80MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 96K x 8
Number of I/O 60
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 108-BGA (10x10)
EEPROM Size -
Series Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 9000
Package / Case 108-LFBGA
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr Texas Instruments
Connectivity CANbus, Ethernet, I²C, IrDA, LINbus, Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART, USB OTG
Program Memory Size 512KB (512K x 8)
Package Tape & Reel (TR)
Data Converters A/D 16x12b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.235V ~ 1.365V