Texas Instruments
型号:
LM5007SD-EVAL
封装:
-
批次:
-
描述:
EVALUATION BOARD FOR LM5007SD
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Current - Output | 400mA |
| Product Status | Obsolete |
| Series | - |
| Regulator Topology | Buck |
| Frequency - Switching | - |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Board Type | Fully Populated |
| Voltage - Output | 10V |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Mfr | Texas Instruments |
| Utilized IC / Part | LM5007 |
| Package | Bulk |
| Voltage - Input | 12V ~ 75V |
| Base Product Number | LM5007 |