Texas Instruments
型号:
LM62440ALPQRJRRQ1
封装:
14-VQFN-HR (4x3.5)
批次:
-
描述:
IC REG BUCK ADJ 4A 14VQFN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.161
$4.161
10
$3.73635
$37.3635
25
$3.53248
$88.312
100
$3.061375
$306.1375
250
$2.904378
$726.0945
500
$2.606078
$1303.039
1000
$2.197901
$2197.901
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Type | Adjustable |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Current - Output | 4A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | 34.2V |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 14-VQFN-HR (4x3.5) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3V |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 14-VFQFN |
| Frequency - Switching | 400kHz |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LM62440 |