LMK042BJ151MC-W
Taiyo Yuden
型号:
LMK042BJ151MC-W
品牌:
Taiyo Yuden
描述:
CAP CER 150PF 10V X5R 01005
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Temperature Coefficient X5R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series M
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 150 pF