首页 / 固定电感器 / LMLP05D5M100CTAS
minImg
LMLP05D5M100CTAS
KYOCERA AVX
型号:
LMLP05D5M100CTAS
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
FIXED IND 10UH 2.1A 56 MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 56mOhm
Series LMLP
Inductance 10 µH