LMS1585AIS-1.5
Texas Instruments
型号:
LMS1585AIS-1.5
封装:
DDPAK/TO-263-3
描述:
IC REG LIN 1.5V 5A DDPAK/TO263-3
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 7 mA
PSRR 60 ~ 72 dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 13V
Output Type Fixed
Current - Output 5A
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 13 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package DDPAK/TO-263-3
Series -
Control Features -
Package / Case TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V
Voltage Dropout (Max) 1.4V @ 5A