Nichicon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$119.947
$119.947
10
$113.74445
$1137.4445
50
$107.54
$5377
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 7.402" (188.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 1.252" (31.80mm) |
| Voltage - Rated | 450 V |
| Size / Dimension | 3.000" Dia (76.20mm) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Ripple Current @ Low Frequency | 27.2 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 5000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | LNC |
| Package / Case | Radial, Can - Screw Terminals |
| Ripple Current @ High Frequency | 38.08 A @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 8200 µF |
| Package | Bulk |