LNK2G682MSEG
Nichicon
型号:
LNK2G682MSEG
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 6800UF 20% 400V SCREW
库存 : 2
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 7.480" (190.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.126" (28.60mm)
Voltage - Rated 400 V
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 20.6 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series LNK
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 28.84 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 6800 µF