LNK2H272MSEHBB
Nichicon
型号:
LNK2H272MSEHBB
描述:
CAP ALUM 2700UF 20% 500V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.449" (113.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 10.7 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
Ripple Current @ High Frequency 14.98 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2700 µF