LNR1V683MSEN
Nichicon
型号:
LNR1V683MSEN
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 68000UF 20% 35V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.268" (83.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.866" (22.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Size / Dimension 2.008" Dia (51.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 9.3 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series LNR
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 10.695 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 68000 µF