LNT1E683MSEB
Nichicon
型号:
LNT1E683MSEB
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 68000UF 20% 25V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.843" (123.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.866" (22.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 2.008" Dia (51.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 10.2 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series LNT
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 15.3 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 68000 µF