LNT1J333MSEB
Nichicon
型号:
LNT1J333MSEB
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 33000UF 20% 63V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.055" (103.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.126" (28.60mm)
Voltage - Rated 63 V
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 9.4 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series LNT
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 14.1 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 33000 µF