LNT2A683MSE
Nichicon
型号:
LNT2A683MSE
描述:
CAP ALUM 68000UF 20% 100V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 6.811" (173.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 3.543" Dia (90.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 18.2 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ High Frequency 20.93 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 68000 µF