LNT2D152MSEN
Nichicon
型号:
LNT2D152MSEN
描述:
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.055" (103.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 200 V
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 2.3 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ High Frequency 2.76 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1500 µF