LNT2D333MSEB
Nichicon
型号:
LNT2D333MSEB
描述:
CAP ALUM 33000UF 20% 200V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 8.780" (223.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 200 V
Size / Dimension 3.543" Dia (90.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 16.6 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ High Frequency 19.92 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 33000 µF