LNT2W102MSEFBB
Nichicon
型号:
LNT2W102MSEFBB
描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 450V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.055" (103.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.866" (22.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 2.008" Dia (51.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 7 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ High Frequency 9.8 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1000 µF