LNU2H682MTEJ
Nichicon
型号:
LNU2H682MTEJ
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 6800UF 20% 500V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 6.614" (168.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 3.543" Dia (90.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 18.5 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series LNU
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 25.9 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 6800 µF