LNX2G123MSEJ
Nichicon
型号:
LNX2G123MSEJ
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 12000UF 20% 400V SCREW
库存 : 6
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 7.598" (193.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 400 V
Size / Dimension 3.543" Dia (90.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 31.9 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 20000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series LNX
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 44.66 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 12000 µF