LNX2H272MSEHBB
Nichicon
型号:
LNX2H272MSEHBB
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 2700UF 20% 350V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.449" (113.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 350 V
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 8.8 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 20000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series LNX
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 12.32 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2700 µF