LP472M063E9P3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
LP472M063E9P3
描述:
CAP ALUM 4700UF 20% 63V SNAP
库存 : 996
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.969" (50.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.84 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 53mOhm @ 120Hz
Series LP
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 3.408 A @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 4700 µF