首页 / LED 驱动器 / LP75W-72-C1050-RD
minImg
LP75W-72-C1050-RD
EPtronics, Inc.
型号:
LP75W-72-C1050-RD
描述:
LED DRIVER AC/DC CC 24-72V 1.05A
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 65°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CE, cUL, FCC
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.10" L x 2.33" W x 1.47" H (129.5mm x 59.2mm x 37.3mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.05A
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LP75W
Power (Watts) 75 W
Type Constant Current
Efficiency 90%
Voltage - Output 24 ~ 72V