LP821M063A1P3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
LP821M063A1P3
描述:
CAP ALUM 820UF 20% 63V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 770 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 300mOhm @ 120Hz
Series LP
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 924 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 820 µF