LPC-100-700
MEAN WELL USA Inc.
型号:
LPC-100-700
描述:
LED DRVR CC AC/DC 72-143V 700MA
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -25°C ~ 50°C
Voltage - Input (Max) 264VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CE
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.48" L x 2.05" W x 1.46" H (190.0mm x 52.0mm x 37.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 700mA
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LPC-100 (100W)
Power (Watts) 100 W
Type Constant Current
Efficiency 90%
Voltage - Output 72 ~ 143V