首页 / 微控制器 / LPC11U36FBD64/401,
minImg
LPC11U36FBD64/401,
NXP USA Inc.
型号:
LPC11U36FBD64/401,
品牌:
NXP USA Inc.
封装:
64-LQFP (10x10)
描述:
IC MCU 32BIT 96KB FLASH 64LQFP
库存 : 17
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Core Processor ARM® Cortex®-M0
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 50MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 10K x 8
Number of I/O 54
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 64-LQFP (10x10)
EEPROM Size 4K x 8
Series LPC11Uxx
Package / Case 64-LQFP
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr NXP USA Inc.
Connectivity I²C, Microwire, SmartCard, SPI, SSP, UART/USART, USB
Program Memory Size 96KB (96K x 8)
Package Tray
Data Converters A/D 8x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V