NXP USA Inc.
型号:
LPC5504JBD64E
品牌:
封装:
64-HTQFP (10x10)
批次:
-
描述:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64HTQFP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$5.5765
$5.5765
10
$4.35765
$43.5765
160
$3.5701
$571.216
480
$3.495012
$1677.60576
960
$2.947603
$2829.69888
2400
$2.800239
$6720.5736
请发送询价,我们将立即回复。

| Core Processor | ARM® Cortex®-M33 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Speed | 96MHz |
| Program Memory Type | FLASH |
| RAM Size | 80K x 8 |
| Number of I/O | 45 |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, RNG, WDT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Oscillator Type | Internal |
| Supplier Device Package | 64-HTQFP (10x10) |
| EEPROM Size | - |
| Series | LPC550x |
| Package / Case | 64-TQFP Exposed Pad |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Connectivity | CANbus, Flex COMM, I²C, SPI, UART/USART |
| Program Memory Size | 128KB (128K x 8) |
| Package | Tray |
| Data Converters | A/D 9x16b SAR |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LPC5504 |