LPS2618MT4R7
Stackpole Electronics Inc
型号:
LPS2618MT4R7
描述:
1608, 20%, T&R, 4R7 Inductance (
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 580mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 40 @ 200kHz
Height - Seated (Max) 0.115" (2.92mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 60mOhm Max
Series LPS
Inductance 4.7 µH
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 105MHz