LPX681M160E1P3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
LPX681M160E1P3
描述:
CAP ALUM 680UF 20% 160V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 160 V
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 293mOhm @ 120Hz
Series LPX
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.2 A @ 50 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 680 µF