Power Integrations
型号:
LQA30T300
封装:
TO-220AC
批次:
-
描述:
DIODE GEN PURP 300V 30A TO220AC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.463
$1.463
100
$1.2065
$120.65
1000
$1.026
$1026
10000
$0.914375
$9143.75
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 13.7 ns |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220AC |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 250 µA @ 300 V |
| Series | Qspeed™ |
| Package / Case | TO-220-2 |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.95 V @ 30 A |
| Mfr | Power Integrations |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 300 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) | 30A |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Base Product Number | LQA30 |