LQG15WH3N6S02D
Murata Electronics
型号:
LQG15WH3N6S02D
封装:
0402 (1005 Metric)
描述:
FIXED IND 3.6NH 900MA 90MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Height - Seated (Max) 0.020" (0.51mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 900 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 90mOhm Max
Series LQG15
Inductance 3.6 nH
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.5GHz